Skip links

Hakkımızda

Türkiye'nin önde gelen yerli ve yabancı ilaç firmalarına, ürün ve hizmet kalitesini ön planda tutarak kutu ve prospektüs üretimi sağlamaktadır.

Hakkımızda

1984 yılında kurulan Lithosan; grafik tasarım, CTP kalıp, ofset baskı, dispersiyon lak, UV lak, şekilli kesim, giyotin kesim, bobin kesim, braille, ayıklama, kutu ve prospektüs katlama, yapıştırma gibi karton ambalaj alanındaki tüm süreçleri kendi bünyesinde yapabilme kapasitesine sahip, entegre bir kuruluştur.

Ürün ve hizmet kalitesinin ana unsur olduğu bilinciyle, yerli ve yabancı tanınmış firmalara, özellikle de ilaç firmalarına kutu ve prospektüs üretimi gerçekleştirmektedir.

20.000 m²’lik kapalı alanda 13.500 ton/yıl kağıt karton işleme kapasitesi, 100 kişilik kalifiye personel ve mühendis kadrosuyla hizmet veren Lithosan, günün teknolojisini kullanarak, ERP ve barkod sistemi ile yönetilen bir organizasyondur.

İştirakler

Vizyonumuz

Hem karton ambalaj sektöründe hem de ülke ekonomisi içerisinde yararlı bir kuruluş olarak verdiğimiz hizmetlerle lider ve öncü bir firma olmak.

40

Yıllık deneyim

Misyonumuz

Başarı ve gelişimi temel ilke edinen bir kuruluş olarak; teknik bilgi birikimli uzman ve eğitimli kadromuz, uygun üretim yöntemleri, doğru teknoloji kullanımı ile kaynakların verimli kullanılmasıyla optimum verimlilik, zaman, fiyat ve kaliteyle ürün/hizmetler sunmak.

Değerlerimiz

İnsana, çevreye, topluma, yasalara ve mesleğimize saygılı, etik kurallara uygun hareket etmek firmamız için temel gerekliliktir. Bu sebeple, tüm çalışmalarımızda dürüst, adil ve sorumlu davranmayı önceliğimiz sayıyoruz.

Lithosan’da görev bilinci, sadece üretmekle sınırlı kalmamaktadır. Olanaklar dahilinde maksimum performansı göstererek ihtiyaç duyulan ürünleri en kısa zamanda, en iyi ve en ekonomik şekilde üretimin yanı sıra, müşterimizi matbaacılıkla ilgili olarak yönlendirmek, bilgilendirmek, ihtiyaçlarını tam anlayarak çözüm üretmek ve sorunlarını sahiplenmek, hizmetlerimiz arasındadır. Bu bağlamda; sorunların çözümünü sadece bir görev olarak değil, aynı zamanda müşterilerimizle olan ilişkilerimizi geliştirici bir imkân olarak değerlendiriyoruz.

Ürünü müşteri gözüyle değerlendiren kalite yönetim ekibimizin katkısıyla, çalışma anlayışımızın temeli olan müşteri memnuniyetini sürekli artırıyoruz. Ürün tesliminden sonra da müşterilerimizle diyaloğumuzu sürdürüyor; müşteri beklentileri, talepleri, önerileri ve eleştirilerini değerlendirerek gerekli düzeltici ve önleyici tedbirlerle yeni düzenlemeler, iyileştirmeler ve yatırım planları yapıyoruz.

Ürün ve hizmetlerimiz müşterilerimizi ne kadar memnun ederse, şirketimizin o kadar değer kazanacağına inanıyoruz. Bu sebeple, üretim ve yönetimin tüm birimlerinin sürekli olarak gözden geçirildiği, tüm faaliyetlerin geliştirilmesi ve iyileştirilmesi odaklı bir yönetim anlayışını benimsiyoruz. Güvenli standartların oluşumuyla gerçekleştirilen kalite sistemi çerçevesinde, kullandığımız hammaddelerin seçiminden itibaren üretimin her aşamasında gereken kontrolleri yapıyor, tüm bulguları ERP sistemine kaydediyor ve takibini sürdürüyoruz. Kalitemizin sürekliliğini, önleyici yaklaşım ile hataların oluşumunu ve tekrarını engelleyerek sağlıyoruz. Şirket organizasyonunun gelişimi için yapılan; savurganlığı önleme, verimliliği artırma, maliyetleri düşürme, işlem zamanlarını kısaltma, devamlı kaliteyi artırma ve sürekli iyileştirme ve geliştirme için yapılan istatistiksel çalışmalar, performans değerlendirmeleri, uygun üretim yöntemlerin seçimi, teknolojinin takibi, teknik bilgi birikimi, her biri kendi alanında uzman ve eğitimli çalışan kadromuz sayesinde iş gücü verimliğimizi artırıyor, daima yüksek sürdürülebilir kalite anlayışı doğrultusunda çalışıyoruz.

Güven ortamının oluşmasına zemin hazırlayan ve bu ortamın kalıcı olmasını sağlayan, etkili iletişim kurularak iş birliği, karşılıklı bağlılık, uzmanlık ve bilgi paylaşımını destekleyen bir çalışma sistemi benimsiyoruz.

Kalite Güvence

“Kalite, uzman kadro ve disipline dayalı organize çalışmalarımızın doğal bir sonucudur.”

Üretimde başarı; kalitenin yanı sıra güvenilirlik, tam kapsamlı hizmet sunabilme, uzman ve eğitimli kadro, iş gücü ve verimliliği, uygun üretim yöntemleri ve teknolojilerinin seçimi gibi etkenlere bağlıdır.

Kuruluşundan bu yana üretim kalitesini sürekli artırmaya dayalı, başarıyı ve gelişimi kendine ilke olarak benimseyen şirketimiz, bu doğrultuda organizasyonuna kalite güvence departmanını da katmıştır.

1999 yılından beri ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi standardına uygun ve kesintisiz belgelendirmiş olarak müşterilerimizin kalite gereksinimlerini karşılayacak ürün/hizmetleri sunuyoruz. İyi üretim ve yönetim prensipleri ile çalışıyoruz.

Hammaddeden son ürüne kadar her aşamada gereken kontrolleri yapıyoruz. Önleyici yaklaşım ile hataların oluşumunu ve tekrarı engelleyerek kalitenin sürekliliğini sağlıyoruz.

Geriye Dönük İzlenebilirlik

2003 yılından beri ERP sistemi ile barkod entegrasyonlu olarak çalışıyoruz. İzlenebilirliğin sağlanmasındaki en önemli rol tüm üretim süreçlerinin doğru ve eş zamanlı olarak tutulmasıdır. ERP sistemi; hammaddenin, yardımcı malzemelerin ve ürünlerin tanımlanması, tüm üretim süreçlerinin, paketleme, depolama, nakliye ve nihai satış noktasına ulaşması ile ilgili bilgilerin barkod sistemiyle anında kayıt altına alınmasını, kolayca ulaşılabilecek şekilde arşivlenmesini ve böylece geriye dönük takibin yapılabilmesini sağlamaktadır.

Spektroeye, optik kalite kontrol cihazı, inline test ekipmanları vb. kullanılan tüm ölçüm cihazlarımız, TÜRKAK (Türk Akreditasyon Kurumu) tarafından kalibre edilerek sertifikalandırılmaktadır.

Daha fazla bilgi ve sorularınız için [email protected] adresinden kalite departmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Belgelerimiz

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi

FSC (Forest Stewardship Council Orman Yönetim Konseyi)

FSC (Forest Stewardship Council Orman Yönetim Konseyi)

ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi

ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi

PEFC (Programme for the Endorsement of Forest Certification Onaylanmış Orman Belgelendirme Programları)

PEFC (Programme for the Endorsement of Forest Certification Onaylanmış Orman Belgelendirme Programları)

BRCGS (British Retail Consortium Global Standards Küresel Gıda Güvenliği Standardı)

BRCGS (British Retail Consortium Global Standards Küresel Gıda Güvenliği Standardı)

Sıfır Atık Belgesi

Sıfır Atık Belgesi

Müşteri Memnuniyeti

Lithosan’da görev bilinci, sadece üretmekle sınırlı kalmamaktadır. Olanaklar dahilinde maksimum performansı göstererek ihtiyaç duyulan ürünleri en kısa zamanda, en iyi ve en ekonomik şekilde üretimin yanı sıra, müşterimizi matbaacılıkla ilgili olarak yönlendirmek, bilgilendirmek, ihtiyaçlarını tam anlayarak çözüm üretmek ve sorunlarını sahiplenmek, hizmetlerimiz arasındadır. Bu bağlamda; sorunların çözümünü sadece bir görev olarak değil, aynı zamanda müşterilerimizle olan ilişkilerimizi geliştirici bir imkân olarak değerlendiriyoruz.

Müşterilerimizle diyaloğumuza, üretim aşamasıyla sınırlı kalmayıp, ürün tesliminden sonra da devam ediyoruz. Müşteri beklentileri, talepleri ve eleştirilerini değerlendirerek, gerekli düzeltici ve önleyici tedbirler alıp, bu minvalde yeni düzenlemeler, iyileştirmeler ve yatırım planları yapıyoruz.

Üyeliklerimiz

ECMA <br>(European Carton Makers Associations)

ECMA
(European Carton Makers Associations)

Üyesi olduğumuz ECMA 'nın temel odağı; Avrupa karton ambalaj üreticilerinin gelişimini desteklemek, karton endüstrisinin profilini ve profesyonelliğini yükseltmek, uluslararası standartlar ve uygulamaları geliştirmek, uluslararası ağlarını ve uzmanlıklarını büyütmelerine yardımcı olmanın yanı sıra katlanır kartonları savunmak ve teşvik etmektir. Ayrıca; ECMA Pharma Forum Üyesi olarak Dünya’yı ve Türkiye'yi ilaç sağlık karton ambalajı konusunda temsil ediyoruz. Belli periyodlarla bir araya geliyor; iyi üretim uygulamaları, güvenlik ve sahteciliğe karşı koruma, ilaç endüstrisi ve sağlık trendleri, braille standardizasyonu vb. konuları ele alıyoruz.

Explore Hub
KASAD<br> (Karton Ambalaj Sanayicileri Derneği)

KASAD
(Karton Ambalaj Sanayicileri Derneği)

Karton ambalaj sanayicilerinin sorunların tespiti ve çözümlerinin sağlanması, mesleki bilgi ve deneyimlerini geliştirmelerine yardımcı olacak nitelikte organizasyonlarda bulunarak, tüm paydaşlar ile işbirliği içerisinde olmasını sağlamak vb. önemli misyonları bulunan, Karton Ambalaj Sanayicileri Derneği kurucu üyesi ve halen yönetim kurulu üyesi olarak sektörün öncülerindeniz.

Explore Hub
BASEV <br>(Basım Sanayi ve Eğitim Vakfı)

BASEV
(Basım Sanayi ve Eğitim Vakfı)

Yönetim kurulu ve vakfeden üyesi olarak sektörel eğitim faaliyetleri düzenliyor ve staj ile burs imkanları sunuyoruz. Günümüzün en önemli sorunlarından biri olan insan kaynağındaki sürdürülebilirliğin sağlanması için çalışmalar yürütüyor, eğitimi ve sektörel istihdamı destekliyoruz.

Explore Hub

İnsan Kaynakları

Sürekli gelişimi, verimli çalışmayı ve kalitenin sürdürülebilirliğini hedef alıyoruz. Bu doğrultuda, şirketimizin en büyük yatırımlarından biri çalışanlarına verdiği değerdir. Eğitim, burs, staj ve iş olanaklarını kapsayan İnsan Kaynakları uygulamalarımız ile çalışanlarımıza sürekli yatırım yaparak, çalışan memnuniyetini en üst noktaya çıkarmayı amaçlıyoruz.

İş başvurularınıza yönelik özgeçmişinizi [email protected] mail adresimize gönderebilirsiniz.