Skip links

Lithosan olarak hayatın her alanında kadın-erkek eşitliği anlayışını benimsiyor ve bu doğrultuda sürdürülebilir kalkınma hedeflerimizden biri olan toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasına yönelik çalışmaları destekliyoruz.

Türkiye’de ilk defa gerçekleşen, tüm takımların tekne üzerinde eşit sayıda kadın-erkek sporcuyla mücadele ettiği yelken yarışı ‘’Fifty Fifty Sailing Cup’’ 5-6 Ağustos 2023 tarihinde yapıldı. Lithosan-Escape Sailing Yelken Takımı olarak bu yarışa katıldık. Cinsiyet eşitliği sadece takımlarda değil, yarışı yöneten hakem, saha personeli, medya ekibinin de eşit sayıda erkek ve kadınlardan oluşması sayesinde A’dan Z’ye tüm yarış organizasyonunda cinsiyetten bağımsız olarak, tamamen deneyim ve becerilere göre belirlenen bir rol dağılımı ile tamamlandı. Coğrafi rota ile İstanbul Adalar – Moda – Sarayburnu – Ataköy sınırlarında gerçekleşen 2 günlük yarışları, genel klasmanda 2. ve kendi sınıfımızda 3. olarak tamamladık. 8 Ağustos’ta Moda Deniz Kulübü’nde iki ödülümüzü büyük bir gururla aldık.

Katılımcı olmaktan memnuniyet duyduğumuz bu anlamlı yarışı; kadınların ekonomik yaşamın içinde tüm sektörlerde ve her düzeyde yer alabilmeleri amacına duyduğumuz bağlılığın göstergesi olarak görüyoruz.