Skip links

BAUISC İlkbahar Trofesi 2023 – 1. Etap Tarihi Sultanahmet Köftecisi Yelken Kupası Yat Yarışları, Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) 2023 yılı faaliyet programında yer almaktadır ve Bahçeşehir Üniversitesi Uluslararası Yelken Kulübü (BAUISC) tarafından düzenlenmektedir. Bu seneki trofe 6 farklı tarihte; 1 Nisan 2023 Şamadıra, 8-9 Nisan Şamandıra ve Adalar, 29 Nisan Şamandıra, 6-7 Mayıs Bosphorus Sailing Cup olmak üzere 4 etaptan oluşacak ve Yat ile Sportboat sınıflarına yönelik düzenlenecektir.

Trofenin ilk ayağı olan 1 Nisan 2023 Cumartesi günü şamandıra yarışı için IRC0 sınıfında 2, IRC1’de 3, IRC2’de 9, IRC3’de 7, IRC4 2 ve gezgin sınıfı 3 tekne olmak üzere 26 tekne kayıt gerçekleştirdi. 2016 yılından bu yana düzenlenen bu trofe için 7. kez tüm teknelere aynı anda startı verildi ve tekneler kendi sınıflarında yarıştılar. Planlanan 2 şamandıra yarışından olumsuz hava şartlarından ötürü 1 yarış düzenlenebildi ve sonuçlarına göre 1. Etap Tarihi Sultanahmet Köftecisi Yelken Kupası sahiplerini buldu.


Başarıya giden yolun; azim, sabır ve disiplinli çalışmadan geçtiğinin bir kanıtı olan, kendi vizyon ve değerlerimiz ile bağ kurduğumuz yelken sporuna LİTHOSAN olarak desteğimizi Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) 2023 yılı faaliyet programında yer alan BAUISC İlkbahar Trofesi 2023 – 1. Etap Tarihi Sultanahmet Köftecisi Yelken Kupası Yat Yarışları ile başlattık ve ESCAPE Sailing’e sponsor olduk.

LİTHOSAN – ESCAPE Sailing Yelken Takımı olarak, ilk yelken yarışımızı zorlu koşullara rağmen IRC 3 Sınıfı 1.’si olarak tamamladık. Kalan 3 etapta da güzel dereceler elde ederek trofenin kazanını olmak için elimizden geleni yapacağız. Bütün sporcuları gösterdikleri gayret ve sportmenlik için tebrik ediyoruz. Takımımızın yanında olmaya ve çalışmalarını desteklemeye devam edeceğiz. Tüm deniz severleri yarışlarımızı takip etmeye bekliyoruz.